Sunday 26th November 2017
Speke Community Centre,
Conleach Road,
Speke, Liverpool
L24 0TR

Weigh In: 10am – 12pm
Boxing Starts: 1:00pm 

Ring A

Class A

40kg Stephen Galvin (Gemini ABC) Vs Adam Hussain (Steel City ABC)

42kg Ahid Khan (Queensway ABC) Vs Robert Dunn (Hendon ABC)

44kg Vaughan Gates (Salisbury ABC) Vs Luke Coverdale (East Durham ABC)

46kg Will Hewitt (Leigh ABC) Vs Mykyle Ahmed Manor (Boxing Academy)

48kg Joe McGrail (Everton Red Triangle ABC) Vs Paulo Tolentino (Northallerton ABC)

50kg Luke Dickens (Salisbury ABC) Vs Rhys Deehan (Birtley ABC)

52kg Jack Turner (Croxteth ABC) VS Rizwan Aslam (The Purge Boxing Academy)

54kg Anthony Dodson (Gemini ABC) Vs Aaron Stevenson (Gus Robinson BC)

57kg Joseph Crawford (Queensway ABC) Vs Edward Hardy (Highfields ABC)

60kg Henry Rogerson (South Cheshire ABC) Vs John Smith (Barnsley Star ABC)

63kg Kevin Connell (Sefton ABC) VS Davey Adams (Henrys Gym ABC)

66kg Freddie McGowan (Salisbury ABC) Vs Malachy Imeson (Henrys Gym)

70kg Ryan Dickens (Salisbury ABC) Vs Ayden Rogers (Sheffield City ABC)

Class B

48kg John Fox Stockbridge Vs Cain Dickens Hard and Fast

50kg Brian Stoke (Clayton ABC) Vs Luca Bloomfield (Birtley ABC)

54kg Jack Murphy (Roy Richardsons ABC) Vs Matthew Shanley (Grainger Park ABC)

57kg Joe McGuiness (Jimmy Egans BA) Vs Jake Fawthrop (Steel City ABC)

60kg Adil Iqbal (Fit 2 XL ABC) Vs James Precious (Bridlington CYP)

63kg Thomas Strong (Middleton Select ABC) Vs Harry Fryer (Tigers ABC)

66kg Niall Moran (Stockport College ABC) Vs Dan Toward (Birtley ABC)

70kg Jack McLeod (Wirral CP) Vs Leon Musson (Sheffield Boxing Centre)

80kg Samson Burton (Jimmy Egans BA) Vs Lukas Wilson (Grainger Park ABC)

Ring B

Class C

49kg Jack McNamara (WildcardABC) Vs Conner Kelsall (Tom Hill ABC)

52kg Jake Harrison (Gemini ABC) Vs Adam Reichard (Wearmouth ABC)

56kg Connor Burton (Middleton Select ABC) Vs Callum Grace (Platinum Boxing)

60kg Anthony McKenna (Transport ABC) Vs Dillon Clark (Plains Farm ABC)

64kg Marcus Molloy (Rotunda) Vs Ben Marksby (Darlington ABC)

69kg Ivan Duniak (Rotunda ABC) Vs Aidan Whiting (Tootill ABC)

81kg Lloyd Holden (Currock House ABC) Vs Benjamin Jarvis (Redcar ABC)

Class D

52kg Jake Locke (South Cheshire ABC) Vs Callum Spoors (Shildon ABC)

56kg James Hutchinson (Birkenhead Venture) Vs Ismail Khan (Hunslet ABC)

60kg Josh Wright (Salisbury ABC) Vs Mohamed Alqotaibi (Sheffield Lane Top ABC)

64kg Yousif Saeed (Bridgewater Salford ABC) Vs Levi Kinsiona (Steel City ABC)

69kg John Harrison (Transport ABC) Vs Travis Waters (Sunderland ABC)

75kg Billy Potter (Knowsley Vale ABC) Vs Shakiel Thompson (Manor BA)

81kg Connor Leatt (Wirral CP) Vs Ben Rees (Birtley ABC)

Over 91 kg Mehan (Khan Hamer ABC) Vs Dennis Sparkes (Horsley Hill ABC)